سفری به نودشه

یک لحظه تمرکز کنید... خوب حالا بیاید تو رویاها یک جای زیبا برای دیدن تصور کنید.... خوب تصور کردید،نه؟ خوب اشکال نداره یک کم دیگه صبر می کنم.... چی شد بقیش رو بگم یا نگم؟ خوب باشه می گم اونی رو که تصور کردید ضرب در صد کنید!!! حالا شما نودشه هستید!!!
باور کنید نودشه فوق العادست هرچی ازش بگم کم هست نودشه رو باید ببینید وقتی بعد از پاوه از دوراهی نوسود نودشه، وارد جاده نودشه شدم اساسی قافلگیر شدم، اصلا نمی تونید تصور کنید که چقدر زیبا بود!!! از روی عکسهای من اصلا نمی تونید درک زیبایی منطقه رو بکنید! اولا منطقه نوعی بود که عکس خیلی بیانگر حال و هوای اون نیست ثانیا همسفرهای من خیلی خوش سفر نبودند و من نتونستم عکسهای درست و حسابی بگیرم این چند تا عکس رو هم فقط برای خالی نبودن صفحه اینجا گذاشتم!!

نودشه تقریبا نزدیک مرز این و عراق هست، تا اونجا که میدونم یک چند سالی هست که برای اون جاده کشیده شده و تا قبل از اون رفت اومد به اون خیلی مشکل بوده، از پاوه که حرکت کنید بعد از عبور از یک کوه وارد یک دره می شید که تقریبا از همه طرف کوه اون رو احاطه کرده، بعد از گذشتن از دوتا تونل وارد یک دره فوق العاده زیبا میشید که به سمت نودشه میره، هرچی سعی می کنم تا یک ایده از زیبایی اون برای شما تصویر کنم نمی تونم فقط می تونم بگم برید و ببینید!!!

برای رفتن به نودشه باید از نزدیکهای کرمانشاه در جاده کامیاران به کرمانشاه وارد جاده پاوه بشید و بعد از پاوه به سمت نوسود حرکت کنید، در اوایل راه جاده دوشاخه می شه یکی به سمت نوسود و اون یکی به سمت نودشه میره، نودشه از سنندج حدودا 285 کیلومتر فاصله داره. اگر مسیر نوسود رو برید می تونید به اورمان هم سری بزنید. از نوسود یک راه خاکی هم هست که به سمت دریاچه زریوار و شهر مریوان میره که دیدنش بر هر مسلمان واجب هست!

منبع:http://www.he71.com/index.php?mpfn=longbtext&btextid=150

/ 0 نظر / 77 بازدید